Whiteboard Sayfası İçin Tıkla

WhiteBoard Animasyon Tekniği Nedir?

Beyaz tahta üzerine bir el yardımıyla çizilen simgeler ve yazılardan oluşan animasyondur. Bu teknik sayesinde izleyiciler ile birebir kontak kuruluyormuş etkisi verilir. Anlatılmak istenenler dolaylı yoldan değil direk ve sade olarak sunulur.  El ile eş zamanlı seslendirme kullanıldığında etkisi ve akılda kalıcılığı büyük ölçüde artmaktadır.

Avantajları Nelerdir?

Hem göze hem kulağa hitap ettiği için akılda kalıcıdır. İş fikirlerinizi ve projelerinizi detaylı bir şekilde anlatabilir ve finalde  tüm anlattıklarınızı birlikte görme ve pekiştirme  imkanınız olur. Klasik animasyon tarzlarına göre daha kurumsal bir tasarım yapısı vardır. Gerektiğinde eğlenceli sunumlara da elverişlidir. Özellikle anlatılacak metinler uzun ise diğer animasyon seçeneklerine göre daha az maliyetlidir.

 

Ekstra seçenekler  neler?

Whiteboard animasyonun genel yapısını bozmadan istediğiniz özellikleri ekleyebiliriz. Bunlardan birkaçını aşağıda sıraladık.

  1. Mekan değişikliği yapılabilir beyaz tahta kara tahtaya dönebilir ve tebeşir kullanabilir.
  2. Stop-motion tadı verilebilir. Elleri ön planda tutarak animasyonu daha hareketli bir hale getirebilir.
  3. Karakterler siyah beyaz veya renkli olabilir.
  4.  Dikkat çekmek istediğiniz karakterler ve objelere animasyonlar yapılabilir.

Biranima Whiteboard Showreel

NEDEN VİDEO?

Görsel Anlatım Yolu

​Okuyarak edindiğiniz bir bilginin, hafızanıza yerleşme ihtimali %10’dur. Duyarak edindiğiniz bilgilerin %20’si ve görerek edindiğiniz bilgilerin %30’u aklınızda kalır. Video ise aynı anda bir çok duyuya hitap eder. Görme ve işitme bunlardan sadece ilk ikisi fakat konsantre olup izlenilen şeyin tam anlamıyla anlaşılmasına fazlasıyla yeter.  Youtube, diziler, viral videolar gibi görsel ve işitsel materyalleri izlemeye yeterince alışan hedef kitleniz, kendilerine aynı şekilde bir videoyla ulaşmanızı isteyecektir.

İnternette Kolay Yayılır

Türkiye televizyon izleme ve internette geçirilen süreler bakımından dünya sıralamasında ilk üçte yer alıyor.  Buda demek oluyor ki gerek televizyon gerekse internette görsel iletişimin önemi büyük. Özellikle internetten video izlemenin çok kolay hale gelmesi ile videolar hayatımızda önemli bir yere sahip oldu. Nerede olursak olalım, ister bilgisayardan, ister mobil cihazlardan videoya ulaşmak çok kolay.  Sosyal medyada da videonun değeri oldukça fazla. İnsanlar beğendikleri videoları, tanıdıklarıyla paylaşmak istiyorlar. Bu yüzden video çok kolay yayılabiliyor ve çok fazla kişi tarafından izlenebiliyor.

SEO İçin Birebirdir

İnternetin markalara sağladığı en büyük faydalardan biri markaların hedef kitleleriyle doğrudan iletişime geçebilmesi. Ancak bunu yapabilmek için internet aramalarınızın yani SEO optimizasyonlarınızın  doğuru yapılmış olması gerekiyor. Youtube, Google’ın sahibi olduğu bir video kanalı. Böylece Google’ın SEO çalışması Youtube üzerinden videolardaki içerik için de geçerli. Arama sonuçlarında ilk sayfada artık videolar çıkmakta. Bizimle çalıştığınızda videonuzu uygun anahtar kelimelerle arama motoruna optimize ederiz. Bu sayede hedef kitlenize etkili bir görsel materyalle ulaşabilir ve videonuzun izlenme analizlerini istediğiniz zaman öğrenebilirsiniz.

Video Pazarlama Verileri :

  • Optimize işlemleri yapılmış videolar  internet sitenizin Google’da ilk sayfada çıkma ihtimalini %96′ya kadar arttırıyor. (Kaynak:Forrester)
  • Videosu bulunan ürünleri satın alma oranı %95′e kadar artıyor. (Kaynak: Internet Retailer)
  • Sitede videonun bulunması sitede kalış süresini ortalama 2 dakika uzatıyor. (Comscore)

Örnekler