Nirengi Sosyal Sorumluluk Projesi – Çok Geç Olmadan Çocuk İstismarına Dur De!

Biranima Animasyon Stüdyosu olarak sosyal sorumluluk projelerine destek veriyoruz. Çocuk istismarına yönelik proje için Nirengi Derneğiyle birlikte çalışarak oluşturduğumuz animasyon çalışmasını izleyebilirsiniz.

HEDEF KİTLE

a. özel ve devlet ilköğretim okullarında çalışan 1.-4. sınıf öğretmenleri, rehber öğretmenler, beden eğitimi öğretmenleri ve okul yöneticileri,
b. okul destek personeli
c. velilerden oluşmaktadır.

MÜŞTERİ: NİRENGİ DERNEĞİ         ANİMASYON: PIXPLAY ANİMASYON STÜDYOSU

GEREKÇE

Nirengi Derneği ekibi olarak, çocuk istismarının sadece vücuttaki morluklar ve kırılmış kemiklerden ibaret olmadığına inanıyoruz. Her ne kadar fiziksel istismar, çocuk istismarının en görülen ve gözlenebilen şekli olsa da, duygusal, sosyal ve zihinsel ihmal ve istismar da çocuk istismarının uzun dönemde çok derin yaralar ve zararlar oluşturabilen şekilleridir.

İstismara uğramış çocuklara ne kadar erken yardım edilirse, kendilerini onarmak ve şiddet döngüsünü kırmak için o kadar yüksek şansları olur. Erken müdahale ile şiddetin kendini tekrar eden yapısı önlenebilir. Çocuk istismarının genel işaretlerini ve müdahale etmek için neler yapılması gerektiğini bilerek, bir çocuğun hayatında çok büyük bir fark yaratabilirsiniz. Bunlara ek olarak, çocuk istismarının önlenmesi ve sonuçlarıyla baş edilmesi için daha sistematik, çoklu disiplinlerinin yer aldığı bütüncül ve birleştirici bir anlayışa ihtiyaç olduğunun farkındayız.